سانسوریا

سانسوریا؛ یاور همیشگی خانه های کم نور😎

سانسوریا یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی است که می توانید پیدا کنید. این گیاه برگ های سفت و شمشیری مانندی دارد. سانسوریا مدل ها و رنگ های متفاوتی دارد. بعضی از آن ها یک نوار زرد رنگ در حاشیه برگ هایشان دارند که به آن سانسوریا ابلق می گویند. امروز در این مقاله انواع مدل های سانسوریا را معرفی می کنیم و روش نگهداری آن ها را برایتان توضیح می دهیم. اگر اولین دفعه است که می خواهید در خانه تان از گل و گیاه نگهداری کنید، پیشنهاد ما این است که سانسوریا را انتخاب کنید. این گیاه نیاز به مراقبت خاصی ندارد و برای هر خانه ای مناسب است. یکی از دلایل محبوبیت سانسوریا این است که در محیط های با نور کم هم رشد می کند. برای خانه هایی که نور زیادی ندارند و افراد آن به گل و گیاه علاقه دارند، سانسوریا یک گزینه عالی است.

 

نور لازم برای سانسوریا

همانطور که گفتیم، توانایی سانسوریا برای زندگی در شرایط بسیار کم نور است و همین موضوع باعث محبوبیت آنها شده است. اما بهتر است که سانسوریا را در جایی قرار بدهید که نور غیر مستقیم به آن بخورد. اگر نور خانه شما کم است، بهتر است از سانسوریا پوست ماری و یا مهتابی استفاده کنید. زیرا سانسوریا های ابلق، در محیط های تاریک، از شدت رنگ زردشان کم می شود. گیاه را بطور دوره ای به سمت نور بچرخانید تا مطمئن شوید که سانسوریا رشد یکنواختی در هر طرفش دارد. هر ماه برگ های گیاه را تمیز کنید تا برای فتوسنتز به مشکل نخورد.

 

آبیاری سانسوریا

یکی از اشتباهاتی که خیلی از مردم درمورد آبیاری سانسوریا انجام می دهند، آبیاری بیش از حد است! حتی اگر گیاه شما در نور زیاد و غیرمستقیم قرار گیرد، در طول فصل رشد نیازی به آبیاری بیش از هر 10 روز (حداکثر) یک بار نخواهید داشت. در طول ماه های زمستان یا اگر گیاه در نور کم باشد، ممکن است به ندرت به آبیاری یک بار در ماه نیاز داشته باشد. صرف نظر از محل قرارگیری آن، مطمئن شوید که بین دو آبیاری خاک سانسوریا کاملاً خشک شود.

 

کود دهی سانسوریا

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به دوست ندارند به گیاهانشان کود بدهند، سانسوریا گیاه مناسبی برای شما است. سانسوریا گیاهانی هستند که رشد آهسته ای دارند و به همین دلیل نیازی هم به کود ندارند. کود دهی معمولا برای گیاهانی است که سرعت رشد آن ها زیاد است، گل می دهند و یا انرژی زیادی مصرف می کنند. اما اگر مصر هستید که حتما به این گیاه کود بدهید، در فصل رشد سانسوریا این کار را انجام دهید.

 

خاک مناسب برای سانسوریا

سانسوریا ها عاشق محیط های خشک هستند و در محیط های مرطوب، احساس ناراحتی می کنند. به همین دلیل، انتخاب خاکی که زهکشی مناسبی داشته باشد، یک موضوع حیاتی برای سانسوریا به حساب می آید. آب اضافی حتما باید از زیر گلدان خارج شود.

 

انواع مختلف سانسوریا

سانسوریا مدل های متنوع زیادی دارد که ما در ادامه، چند تا از پرطرفدارترین و در دسترس ترین آن ها را برایتان معرفی می کنیم.

 

سانسوریا شمشیری ابلق

این گیاه یکی از نمونه های محبوب سانسوریا است که برگ هایی به رنگ سبز تیره با لبه های چشمگیر طلایی رنگ دارد. این گونه از سانسوریا، جزو یکی از 10 بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا در داخل خانه هستند. بسیاری از مردم از سانسوریا شمشیری ابلق در اتاق خواب یا اتاق نشیمن، برای تمیز کردن هوا در روز و شب، نگهداری می کنند. در فنگ شویی چینی، سانسوریا گیاه خوش شانسی و به خوشبخت شدن کمک می کند. مثل همه سانسوریا ها، این سانسوریا هم می تواند شرایط نوری کم و آبیاری هر از گاهی را تحمل کند.

سانسوریا شمشیری ابلق

سانسوریا پوست ماری

این نوع، دارای برگ های باریک سبز تیره با راه راه های سبز روشن است. سانسوریا پوست ماری در بیشتر شرایط داخلی به خوبی رشد می کند و آبیاری کم را هم می تواند تحمل کند. این گیاه سبز گرمسیری وقتی که بصورت دسته ای و در کنار هم کاشته شود، بهترین شکل و ظاهر را دارد.

سانسوریا پوست ماری

سانسوریا مهتابی

سانسوریا مهتابی یکی از گونه های بسیار زیبا از خانواده سانسوریا هستند که برگ های نیزه ای دارند. برگ های سانسوریا نوک تیز و پهن هستند که یک حاشیه سبز تیره جذاب دارد. سانسوریا مهتابی یک گیاه آپارتمانی است که مراقبت و نگهداری از آن خیلی راحت هست و افراد مبتدی هم به راحتی می توانند از آن نگهداری کنند. سانسوریا مهتابی را در اکثر شرایط می توانید پرورش دهید. حتی در نور کم هم زنده می ماند. علاوه بر این، برگ های شمشیری مانند عمودی آن، فضای زیادی را اشغال نمی کند.

سانسوریا مهتابی

نتیجه گیری

سانسوریا گیاه بسیار قوی و زیبایی استو این گیاه می تواند در محیط های کم نور و همچنین پر نور رشد کند. مهم ترین نکته ای که در زمان نگهداری این گیاه باید رعایت کنید، آبیاری آن است. سانسوریا به آب بیش از حد حساس است و محیط های خشک را ترجیح می دهد.

حالا که با انواع سانسوریا آشنا شدید و نحوه نگهداری آن را یاد گرفتید، وقت آن رسیده که این گیاه زیبا و خاص را در منزل و یا هرجای دیگری که دوست دارید، نگهداری کنید. رزناز بهترین و با کیفیت ترین گل ها را برای شما تهیه می کند. برای خرید سانسوریا، در قسمت فروشگاه سایت، کلمه سانسوریا را سرچ کنید و از بین انواع مختلف سانسوریا، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا