شرایط نگهداری زاموفیلیا

همه چیز درمورد نگهداری زاموفیلیا

زاموفیلیا یک گیاه چند ساله استوایی بومی آفریقای شرقی هست که در این سال های اخیر، به دلیل اینکه توانسته است طیف وسیعی از شرایط را تحمل کند، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. زاموفیلیا مثل درخت ها یا نخل ها رشد میکند و ساقه هایی دارد که از آن ها برگ های زیادی رشد می کند. بسیاری از مردم فکر می کنند که زاموفیلیا رشد خیلی کمی دارد. اما برخلاف نظر آن ها، زاموفیلیا آن قدرها هم که می گویند، رشدش کم نیست. سرعت رشد آن ها به میزان نور خورشیدی که دریافت می کنند بستگی دارد. چند دهه پیش، نهالستان های هلندی واقع در آفریقای جنوبی، پتانسیل تکثیر این گیاه را در خودشان دیدند و در سال 1996 توزیع آن را در سراسر جهان آغاز کردند. از همان موقع زاموفیلیا وارد قلب ها، خانه ها و ادارات در سراسر جهان شد.

 

چرا زاموفیلیا اینقدر محبوب شده است؟

زاموفیلیا با برگ های جذاب پهن و به رنگ سبز تیره، ویژگی های خاصی دارد که برای خانه ها و دفترهای کار، مناسب است. زاموفیلیا، برای افراد مبتدی و کسانی که رسیدگی به گیاهان را فراموش می کنند مناسب است. به خشکی مقاوم هستند و نور کم را هم تحمل می کنند. برگ های مومی و صاف آن، نور خورشید را منعکس می کند و باعث روشن تر شدن اتاق می شود. این گیاه یک تصفیه کننده خوب هوا هم هست. محققان در یک مطالعه در ناسا به این نتیجه رسیدند که زاموفیلیا می تواند مقدار زیادی از سم های هوا را از بین ببرد.

نگهداری زاموفیلیا

آیا زاموفیلیا سمی است؟

یکی از مشکلاتی که این گیاه دارد این است که سمی است. در طول دهه 2010 شایعات اشتباهی بین مردم پخش شده بود و می گفتند که این گیاه آنقدر سمی است که باعث سرطان می شود. همچنین عقیده داشتند که آنقدر خطرناک است که هنگام دست زدن به آن باید از دستکش استفاده کرد. اما این حرف ها شایعات اشتباه و غلطی بیش نیستند. زاموفیلیا سمی است اما به هیچ عنوان باعث سرطان نمی شود. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که آن را دور از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی قرار دهید.

 

زاموفیلیا به چه نوری نیاز دارد؟

زاموفیلیا نور زیاد و غیرمستقیم خورشید را دوست دارد اما در شرایط کم نور هم می تواند زنده بماند و رشد کند. این گیاه حتی می تواند با نور فلوسنت هم رشد کند. همین موضوع یکی از دلایل اصلی محبوبیت این گیاه برای خانه های کم نور است. یک نکته کلیدی که همیشه باید آن را به خاطر داشته باشید این است که زاموفیلیا نور مستقیم خورشید را دوست ندارد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید، می تواند باعث سوختگی و یا خشک شدن برگ های آن بشود. اگر همچین اتفاقی برای گیاهتان رخ بدهد، باید آن را به مکانی کم نور تر منتقل کنید تا زمانی که برگ های آن به حالت عادی و سبز خود، برگردند.

زاموفیلیا

آبیاری زاموفیلیا

بین دو آبیاری اجازه بدهید که خاک زاموفیلیا کاملا خشک شود. اجازه ندهید که گیاه شما در آب غرق شود زیرا این کار به راحتی می تواند باعث پوسیدگی ریشه و ریزوم بشود. گیاه شما می تواند مدت ها بدون آب زنده بماند. اما اگر بطور منظم آن را آبیاری کنید، سریع تر رشد می کند. بهتر است گیاه تشنه باشد تا اینکه همیشه آن را آبیاری کنید. زیرا احتمال مرگ ناشی از پوسیدگی ریشه در زاموفیلیا، خیلی بیشتر از مرگ ناشی از کمبود آب است.

 

مشکلات و بیماری های زاموفیلیا

اگر متوجه علائم یا لکه های زرد غیر معمول روی گیاه تان شدید، ممکن است زاموفیلیا شما به شته آلوده شده باشد. شته ها به راحتی با برگ ها ترکیب می شوند. بنابراین نگاه دقیق تری به گیاه داشته باشید. مخصوصا قسمت زیر برگ ها. زیرا شته ها معمولا دوست دارند که زیر برگ ها پنهان شوند. برای از بین بردن آن ها می توانید از حشره کش های مخصوص گیاهان استفاده کنید.
همانطور که قبلا هم گفتیم، شایع ترین علت مرگ زاموفیلیا، آبیاری بیش از حد است. به یاد داشته باشید که همیشه قبل از هر آبیاری، اجازه بدهید که چند سانتی متر از سطح خاک خشک بشود. اگر برگ های گیاه شروع به ریزش کرد، احتمالا دلیلش همین آبیاری زیاد است.

 

نتیجه گیری

زاموفیلیا گیاهی تقریبا نابود نشدنی است که می تواند یک گزینه مناسب برای خانه یا محل کار شما باشد. مراقبت از زاموفیلیا تا زمانی که یادتان باشد آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و بین دو آبیاری اجازه بدهید که خاک کاملا خشک بشود، آسان است.

اگر هنوز سوالی دارید که به آن پاسخ نداده ایم، در قسمت نظرات بپرسید، در اولین فرصت به شما جواب خواهیم داد. یا اینکه با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

رزناز ارائه دهنده انواه گل های خاص آپارتمانی به صورت عمده و جزئی

شماره تماس: 09199194703 و 09199194603

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
اسکرول به بالا