نگهداری آگلونما

مراقبت و پرورش آگلونما

از بین تمام گیاهان آپارتمانی، پیدا کردن گیاهی که متناسب با شرایط خانه شما باشد، شاید کمی سخت باشد. همه خانه ها ساعت ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی گیرند. اگر از ترس خراب شدن گیاهان آپارتمانی، به سمت گل مصنوعی رفته اید، پیشنهاد می کنم یک گلدان آگلونما را تهیه کنید و در خانه نگهداری کنید. این گیاه نه تنها نگهداری راحتی دارد، بلکه تقریبا خیلی دیر از بین می رود. کمبود نور طبیعی، این گیاه را از بین نمی برد. اگر یک هفته فراموش کنید آن را آبیاری کنید، خراب نمی شود. آگلونما همچنین در اتاق های بدون پنجره هم زنده می ماند.

 

معرفی آگلونما

آگلونما یک گیاه استوایی و جنوب شرقی آسیا است. بیش از 20 گونه شناخته شده دارد که از نظر طرح و رنگ برگ ها متفاوت هستند. برگ هایی با رگه ها و لکه های سفید، زرد، صورتی، مشکی، لجنی و حتی قرمز، در دسترس هستند. آگلونما برای سگ ها و گربه ها سمی است.

نگهداری آگلونما

نور مورد نیاز آگلونما

آگلونم یکی از معدود گیاهانی هست که به سادگی نور کم را تحمل می کند. بسیاری مردم این گیاه را در اداره ها و اتاق های بدون پنجره نگهداری می کنند. زیرا در نور مصنوعی هم رشد می کنند. درست است که نور کم را تحمل می کند اما در نور غیرمستقیم و زیاد خورشید، بهترین رشد خودش را خواهد داشت. تنها شرایط نوری که نمیتواند تحمل کند، نور مستقیم است. زیرا نور مستقیم خورشید می تواند برگ های آن را بسوزاند.

 

آبیاری آگلونما

آگلونما به خاک مرطوب علاقه ندارد. قبل از آبیاری باید اجازه بدهید یک بند انگشت از سطح خاک خشک شود. از خاکی استفاده کنید که زهکشی خوبی داشته باشد. اگر گلدان و خاک شما زهکشی مناسبی نداشته باشد، احتمال راکد ماندن آب در گلدان و پوسیده شدن ریشه ها را افزایش می دهد.

نگهداری آگلونما

آیا باید برگ های گیاه را تمیز کنیم؟

هر چند وقت یک بار برگ های گیاهتان را تمیز کنید. این کار باعث می شود گیاه سالم تری داشته باشید. می توانید از یک اسفنج یا پارچه نرم برای تمیز کردن گرد و غبار و کثیفی های روی برگ استفاده کنید. خیلی راحت یک برگ را در دست بگیرید و تمام سطوح آن را پاک کنید.

 

اگر برگ ها زرد شدند چکار کنیم؟

زمانی که گیاه را بیش از حد آبیاری کنید، باعث زرد و پژمرده شدن برگ ها می شود. حتما اجازه بدهید یک بند انگشت از سطح خاک خشک شود بعد گیاه را آبیاری کنید. زمانی که برگ ها زرد شدند، آبیاری را کمتر کنید تا آب اضافی در گلدان تبخیر شود. وقتی حال گیاهتان بهتر شد، برنامه آبیاری تان را ادامه دهید. اگر با کم کردن آبیاری، باز هم برگ ها زرد و پژمرده بودند، احتمالا ریشه ها پوسیده شده اند و گیاهتان از بین رفته است.

نگهداری آگلونما

حرف آخر

برای مطالعه این پست از شما سپاسگزارم! امیدوارم به شما کمک کند تا گیاهتان را سالم و زیبا نگه دارید. اگر هنوز سوالی دارید که به آن پاسخ نداده ایم، در قسمت نظرات بپرسید، در اولین فرصت به شما پاسخ خواهیم داد. یا اینکه با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

رزناز ارائه دهنده انواه گل های خاص آپارتمانی به صورت عمده و جزئی

شماره تماس: 09199194703 و 09199194603

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
اسکرول به بالا