فیکوس لیراتا

چگونه از فیکوس لیراتا مراقبت کنیم؟

فیکوس لیراتا یک گیاه آپارتمانی مقاوم و بسیار زیبا برای نگهداری در خانه است. با برگ های بزرگ و تنه درخت مانندی که دارد، به هر اتاقی از خانه شما، زیبایی می بخشد. اگر به تازگی یکی از آن ها را خریده اید به شما تبریک می گویم. اگر مردد هستید و نمی دانید که یک فیکوس لیراتا را بگیرید یا نه، توصیه می کنم حتما این کار را انجام دهید و زیبایی را به خانه تان ببرید. امروز در این راهنمای مراقبت از گیاه، ما قصد داریم نحوه مراقبت از فیکوس لیراتا را بررسی کنیم. این ها موضوعاتی هستند که ما به آن می پردازیم:
آبیاری فیکوس لیراتا، نور مورد نیاز برای فیکوس لیراتا، خاک مناسب برای فیکوس لیراتا و سمی بودن یا نبودن فیکوس لیراتا.

 

آبیاری فیکوس لیراتا

بحث آبیاری یکی از مهم ترین کار هایی است که می توانید برای شاد کردن گیاه تان انجام دهید. اگر به تازگی شروع به نگهداری فیکوس لیراتا کرده اید، ممکن است کمی برایتان نگران کننده باشد. اما اصلا نگران نباشید. با آموزش های ما، یادگیری این کار بسیار راحت خواهد بود. فیکوس لیراتا عاشق آبیاری منظم است، اما دوست دارد بین دو آبیاری خشک شود. به طور متوسط، باید یک بار در هفته فیکوس لیراتا را آبیاری کنید. البته در صورتی که حتما خاک آن خشک شده باشد.
در زمستان که فیکوس لیراتا شما به خواب می رود، دیگر مجبور نخواهید بود به همان اندازه که در بهار و تابستان گیاهتان را آبیاری می کردید، آبیاری کنید. در زمستان گیاه شما خواب است و به مواد مغذی زیادی نیاز ندارد و سرعت رشدش هم کم است. به همین دلیل باید گیاهان آپارتمانی خود را کمتر آبیاری کنید.

 

نور مورد نیاز فیکوس لیراتا

آبیاری مهم ترین چیز برای گیاه شما است و در مرحله دوم، نور مناسب برای فیکوس لیراتا اهمیت زیادی دارد. وقتی که گیاهتان را در مکانی قرار بدهید که نور خوب به آن برسد، فیکوس شادتر و سالم تری خواهید داشت. فیکوس لیراتا، در نقطه ای که نور زیاد و غیرمستقیم خورشید قرار دارد، حال خوبی دارد. تابش مستقیم نور خورشید بر روی گیاه شما آثار سوختگی باقی می گذارد یا محیط آن را برای رشد مناسب آن بسیار گرم می کند.
در طول زمستان که نور خورشید ضعیف تر است، باید فیکوس لیراتا به به پنجره نزدیک تر کنید تا نور بهتری به آن برسد.

فیکوس لیراتا

خاک مناسب فیکوس لیراتا

خب تا اینجای مقاله ما درمورد آبیاری و نور مناسب فیکوس صحبت کردیم. حالا بیایید به سراغ مهم ترین فاکتور بعدی درمورد نگهداری از این گیاه صحبت کنیم. یعنی همان خاک. قبلا متوجه شدید که فیکوس لیراتای شما دوست دارد گهگاهی آبیاری شود و سطح خاکش بین آبیاری ها خشک شود. بنابراین به خاکی نیاز دارید که بتواند رطوبت را برای چند روز حفظ کند و سپس خشک شود.
بهترین خاک برای فیکوس لیراتا خاکی است که دارای الیاف نارگیل یا همان کوکوپیت باشد تا خاک را سبک نگه دارد و رطوبت را برای چند روز حفظ کند. این نوع خاک برای چند روز رطوبت را در خود حفظ می کند اما به مرور زمان فشرده نمی شود. کوکوپیت به حفظ ساختار خاک کمک می کند، بنابراین به مرور زمان متراکم نمی شود. اگر خاک شما خیلی فشرده شده باشد، نمی تواند آب اضافی را به راحتی تخلیه کند.

 

کوددهی فیکوس لیراتا

یک گیاه آپارتمانی برای بزرگ شدن و قوی شدن نیاز به انرژی دارد. فیکوس لیراتای شما این انرژِ را از مواد مغذی موجود در خاک دریافت می کند. فیکوس لیراتا خیلی سریع رشد نمی کند. بنابراین مجبور نیستید هر ماه به آن کود بدهید. در فصل رشد این گیاه، دو بار به آن کود مایع بدهید کافی است.

فیکوس لیراتا

آیا فیکوس لیراتا سمی است؟

برخی از گیاهان برای انسان ها و حیوانات خانگی سمی هستند و باید در مکانی امن و دور از حیوانات خانگی و کودکان نگهداری شوند. احتمالا از خودتان می پرسید آیا فیکوس لیراتا هم سمی است یا خیر؟ بله فیکوس لیراتا برای کودکان و حیوانات خانگی شما سمی است و باید در جایی مطمئن و به دور از دسترس آن ها نگهداری کنید. شیره فیکوس لیراتا هنگام مصرف برای حیوانات خانگی و کودکان سمی است. اگر متوجه شدید که حیوان خانگی شما گیاه را جویده است، حتماً بلافاصله با دامپزشک تماس بگیرید. همین امر در مورد فرزندان شما نیز صدق می کند: برای جلوگیری از آسیب بیش از حد، با پزشک عمومی محلی خود تماس بگیرید.

 

حرف آخر

در این راهنمای مراقبت از گیاه، ما نحوه مراقبت از فیکوس لیراتا را بررسی کردیم. درمورد آبیاری فیکوس لیراتا، نور مورد نیاز برای فیکوس لیراتا، بهترین خاک و نحوه کوددهی این گیاه صحبت کردیم. برای مطالعه این پست از شما سپاسگزارم! امیدوارم به شما کمک کند تا گیاه خود را سالم و زیبا نگه دارید. اگر هنوز سوالی دارید که به آن پاسخ نداده ایم، در قسمت نظرات بپرسید، در اولین فرصت به شما پاسخ خواهیم داد. یا اینکه با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

رزناز ارائه دهنده انواه گل های خاص آپارتمانی به صورت عمده و جزئی

شماره تماس: 09199194703 و 09199194603

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
اسکرول به بالا