اسکاندیس ابلق

همه چیز درمورد اسکاندیس ابلق🤔

اسکاندیس ابلق یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب است. اسکاندیس ابلق علاوه براینکه زیبایی خیره کننده ای دارد، نگهداری خیلی راحتی هم دارد و یک گزینه عالی برای نگهداری در منزل است. این گیاه به دلیل برگ های قلبی شکلی که دارد، به گیاه دلبر هم معروف شده است. اسکاندیس ابلق یکی از گیاهان پرطرفدار است که مردم برای کادو دادن این گیاه را انتخاب می کنند. بعضی وقت ها هم پیش می آید که گیاه بالغ اسکاندیس،  گل های کوچک سفید مایل به سبز تولید کند. اگر دوست دارید نحوه مراقبت و نگهداری از اسکاندیس ابلق را یاد بگیرید، تا آخر این مقاله با ما باشید.

 

نگهداری از اسکاندیس ابلق

 

آبیاری اسکاندیس ابلق

خاک گلدان اسکاندیس ابلق را همیشه کمی مرطوب نگه دارید اما نه آن قدر زیاد که ریشه های آن بپوسد. فقط تنها نکته ای که وجود دارد این است که قبل از آبیاری مجدد، اجازه بدهید که قسمت بالای خاک کمی خشک شود. درکل بخواهم بگویم، اسکاندیس خشکی را بیشتر از آبیاری زیاد و خیس بودن ریشه هایش تحمل می کند.

اسکاندیس ابلق

دمای مورد نیاز اسکاندیس ابلق

اسکاندیس دمای بین 16 تا 24 درجه سانتی گراد را ترجیح می دهد.اسکاندیس دماهای کمتررا هم میتواند تحمل کند. اما کمترین دمایی که در آن می تواند رشد ایده آلی داشته باشد، 13 درجه سانتی گراد است.

 

رطوبت مورد نیاز اسکاندیس ابلق

در رطوبت معمولی خانه هم به خوبی رشد می کند. اما در مکان هایی با رطوبت بیشتر، رشد فوق العاده بهتری خواهد داشت. برای افزایش سطح رطوبت خانه، می توانید هر چند وقت یک بار، مه پاشی کنید و یا اینکه از دستگاه بخور سرد استفاده کنید.

 

تکثیر اسکاندیس ابلق

تکثیر این گیاه با قلمه های جوان برگ و یا قسمت هایی از ساقه، به راحتی امکان پذیر است. فقط کافی است این قلمه ها را در یک خاک سبک بکارید و آن را مرطوب نگه دارید. حتما قلمه ها را در یک محیط گرم نگه داری کنید تا ریشه بزنند. اسکاندیس ابلق را از طریق بذر هم می توانید تکثیر کنید. بذر ها را هم مانند قلمه ها در خاک سبک و مرطوب بکارید. در جای گرم نگهداری کنید تا جوانه بزند.

اسکاندیس ابلق

آفات یا بیماری های اسکاندیس ابلق

  • اسکاندیس معمولا بدون آفت و بیماری است. اما گاهی وقت ها ممکن است آبیاری بیش از حد، باعث پوسیدگی ریشه و بیماری های قارچی بشود. همین موضوع هم باعث ضعیف شدن گیاه می شود.
  • مراقب برگ های زرد باشید! آن ها به شما علامت می دهند که بیش از حد گیاهتان را آبیاری کرده اید.
  • خشکی بیش از حد نیز می تواند برای این گیاهان گرمسیری مشکل ساز باشد. اگر متوجه شدید برگ های گیاهتان پژمرده شده است، احتمالا نشانه این است که باید گیاه را آبیاری کنید.
  • نور مستقیم خورشید ممکن است باعث ایجاد علائم سوختگی روی برگ های اسکاندیس بشود.

 

آیا اسکاندیس سمی است؟

این گیاه دارای اگزالات کلسیم نامحلول است. همین می تواند باعث تحریک پوست در زمان تماس با گیاه و یا ناراحتی شدید معده در صورت بلعیده شدن بشود. بنابراین اسکاندیس را باید دور از دسترس کودکان، حیوانات خانگی و دام ها نگهداری کنید.

 

تعویض گلدان

این گیاه می تواند در یک گلدان کوچک به مدت زیادی رشد کند. اما هر 2 یا 3 سالی یک بار می توانید گلدان این گیاه را عوض کنید.

 

حرف آخر

خب امروز درباره شرایط نگهداری اسکاندیس ابلق صحبت کردیم. نگهداری این گیاه اصلا کار سختی نیست به شرطی که به نکات داخل مقاله توجه کنید. حالا وقت آن رسیده است که یک اسکاندیس ابلق را در خانه نگهداری کنید و یا آن را به عزیزترین شخص زندگی تان هدیه بدهید. برای خرید این گیاه زیبا اینجا را کلیک کنید. اگر هنوز سوالی دارید که به آن پاسخ نداده ایم، در قسمت نظرات بپرسید، در اولین فرصت به شما جواب خواهیم داد. یا اینکه با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

رزناز ارائه دهنده انواه گل های خاص آپارتمانی به صورت عمده و جزئی

شماره تماس: 09199194703 و 09199194603

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
اسکرول به بالا